Arvento Araç Takibinde Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor

Araç takip ve filo yönetim sistemleri, nesne ve kişi takip sistemleri ve M2M uygulamalarının geliştirilmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren Arvento, Türkiye’de tasarladığı ve ürettiği donanım, yazılım ve çözümlerle pazarında dünya lideri olma yönünde ilerliyor.

Türkiye araç takip sektörüne dair açıklanan rakamlara göre, 2017 yılında 1 milyondan fazla araçta, araç takip sistemlerinin kullanıldığı belirtiliyor.

Konuyla ilgili sektör değerlendirmesi yapan Arvento Araç Takipleri Sistemi CEO’su Özer Hıncal, “Türkiye’de 2017 yılı Ekim ayı verilerine göre, trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyonun üzerinde. Bu pastanın içerisinde sadece ticari araç sayısının 9 milyonu aştığı düşünülürse, araç takip pazarının ciddi bir büyüme potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye araç takip sektörü, son yıllarda yüzde 50’ye varan yıllık büyüme kaydediyor. Bu büyüme oranının uzun yıllar devam etmesini öngörüyoruz” diyor.

Hedef 1 Milyonuncu Cihaz

800 binin üzerinde cihaz satışı ve 71 binin üzerinde müşteri referansı ile alanında dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Arvento, Türkiye’de sahip olduğu yüzde 60’a yakın pazar payını korurken, dünyada liderliğini hedefliyor. Konuyla ilgili olarak Hıncal, 2017 yıl sonu değerlendirmesini ve 2018 öngörülerini şu sözlerle paylaşıyor: “Mobil dünya çok katmanlı ve önü çok açık bir alan. Biz hem yazılım hem de donanım içeren mobil çözümlerimiz ile elde ettiğimiz gelirlerle bu listede yer alıyoruz.

Bu nedenle yenilikçi olan, ürüne, satış sonrasına ve pazarlamaya yatırım yapan şirketlerin orta ve uzun vadede kalıcı olacağına inanıyoruz. Alanımızda dünyadaki rakiplerimiz Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da konumlanmış durumdalar. Cihaz adedi itibariyle kendileriyle başa baş durumdayız.

Kısa ve orta vadeli hedefimiz takip sistemleri alanında dünya çapında lider teknoloji markası olmak. Bütün konsantrasyonumuz bu yönde. Arap Yarımadası, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgelerinin ise en büyük oyuncusu konumundayız. Kendi alanımıza odaklanıp, verdiğimiz hizmetleri çeşitlendirecek ürünler piyasaya sürmeye çalışıyoruz. 2018 yılında Türkiye’deki pazar liderliğimizi koruyarak yurt dışında büyümeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda, dünyanın farklı bölgelerinde kendi ofislerimizi açacağız.”

2020 Yılında 2 Milyon Araç Takip Sistemi Kullanacak

2017 yılı verilerine göre 1 milyondan fazla araç, takip sistemi kullanıyor. Kamu kuruluşlarından özel sektöre, KOBİ’lerden bireysel kullanıma kadar her ihtiyaca yanıt verebilen araç takip sistemlerinin, 2020 yılı sonuna kadar 2 milyona yakın araçta kullanılacağı öngörülüyor. Hıncal; “İlk başladığımız yıllarda müşteri başına araç sayısı ortalamamız 25’ti; ama bugün bu sayı 10’a düştü. Bu da şunu gösteriyor; yaklaşık 8-10 yıl kadar önce sadece büyük şirketler, büyük kuruluşlar ya da araç filoları olan firmalar bu sistemleri tercih ediyordu. Bugün çok küçük filolar da, bir-iki aracı olan şirketler de araç takip sisteminin faydasını gördüler ve tercih etmeye başladılar” diyor.

Dünyada akıllı telefon ve tabletler için araç takip uygulamasını geliştiren ‘ilk’ şirket olduklarının altını çizen Hıncal, sözlerini şöyle noktalıyor: “Mobil takip sistemleri alanında kendi teknolojisini geliştiren bir şirket olarak, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak teknolojileri ‘ilk’ biz hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle Ar-Ge’ye yatırım yapıyor, her yıl dünyanın önde gelen teknoloji fuar ve etkinliklerinde yer alıyoruz. Geliştirdiğimiz uygulama ve çözümler, bugün dünyadaki en yenilikçi ve öncü çözümler arasında yer alıyor.”

1515745417 zer H  ncal   Arvento Genel M  d  r   - Arvento Araç Takibinde Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor 1515745433 Akt  elI  Arvento mobil tablet - Arvento Araç Takibinde Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor 1515745432 Akt  el II web Laptop 01 - Arvento Araç Takibinde Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor 1515745423 Arvento Logo jpeg - Arvento Araç Takibinde Dünya Lideri Olmayı Hedefliyor

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir