Boyner Dijital mecralarda Büyüyor

Mağaza zincirlerinin yanı sıra online platformlarda da faaliyetlerini hızla sürdüren Boyner, bine yakın markayı tüketicilerin beğenisine sunuyor. Affiliate marketing ve influencer marketing ile daha geniş kesimlere ulaşan markanın, e-ticaret sitesinin aylık ziyaretçi sayısı ise 12 milyona ulaşmış durumda.

 

Bugün, Boyner ve YKM, Boyner Sports, Boyner Outlet ve boyner.com.tr olmak üzere dört farklı satış kanalıyla faaliyetlerini sürdüren Boyner, kendi çatısı altında bine yakın markayı tüketicilerle buluşturuyor. Boyner Büyük Mağazacılık E-Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Aslı Öztap, teknolojiyi etkin kullanabilmenin ve en doğru kanalları seçebilmenin günümüzde kritik başarı faktörü haline geldiğini dile getiriyor. Öztap, “Kullanıcıya, doğru frekans ve hedefleme ile ulaşabilmeye önem veriyoruz. Boyner’de omnichannel yaklaşımıyla, her kanalda kullanıcıyla aynı dili konuşarak, bir bütünlük içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dijital platformların söz konusu kanallar arasındaki önemi her geçen gün daha da artıyor. Bu alanda en hızlı büyüyen mecramız mobil” diyor. IOS ve Android’deki uygulamalarının 2 milyonun üzerinde kullanıcı tarafından indirildiğini belirten Öztap, Boyner’in e-ticaret sitesinin aylık ziyaretçi sayısının 12 milyon kişiye ulaştığını aktarıyor.

 

Sosyal Ticaretin Öncülerinden

Boyner Büyük Mağazacılık olarak, Türkiye’de sosyal ticaretin öncülerinden olduklarını söyleyen Öztap, Boyner’in web sitesi dışında sosyal mecralardan satış deneyimini ilk olarak Facebook üzerinden uygulamaya başladıklarını aktarıyor. Öztap, “YouTube’da InfoCard uygulamasını ilk gerçekleştiren reklamveren olduk. Sosyal medya dünyasının önemli isimleri ile “affiliate marketing” çalışmaları yürütüyoruz. Influencer marketing’i başarıyla uyguluyoruz. En son olarak, Instagram’dan direkt satışı Türkiye’de ilk gerçekleştiren markaların arasına adımızı yazdırdık. Sosyal ticaretle birlikte kullanıcıların yer aldığı internet ve mobil platformlara yönelik pazarlama çalışmaları yürütüyoruz” diyor.

 

En Doğru Hedef Kitleye Ulaşmayı Amaçlıyor

Dijital dünyanın, doğru hedef kitleye ulaşma konusunda en uygun platformlardan biri olduğunu ifade eden Öztap, uzun soluklu müşteri edinme kurguları yaratarak, Boyner için en doğru kitleye ulaşmayı amaçladıklarını belirtiyor. Bu doğrultuda, son yıllarda yaptıkları teknoloji yatırımlarının dönüşünü ciddi şekilde artırmayı başardıklarını dile getiren Öztap, “Dijital platformlar marka ve ürün ile ilgili duygusal bağ kurmayı sağlayan, ilham veren, yaşam stili sunan platformlar. Özellikle genç müşterilerimize dijital platformlarda bir araya gelmeye ve onların beklentilerini karşılamaya özen gösteriyoruz. Tüm bunlara ek olarak güçlü CRM alt yapımızla mevcut müşterilerimize daha etkin ulaşırken, pazarlama iletişimi harcamalarımıza da yön veriyoruz” ifadelerinde bulunuyor.

 

100 Milyon Ziyaretçi

Yaptıkları dijital yatırımlar ve pazarlama çalışmaları ile birlikte Boyner’in internet mağazasının rekor sayıda ziyaret almaya başladığını aktaran Öztap, her geçen sene yükselen bir ivme ile büyümeye devam eden internet mağazalarını 2018 yılında 100 milyon kişinin ziyaret ettiği bilgisini veriyor. Ocak-Haziran 2018 tarihleri arasındaki satış performansının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 büyüme gösterdiğini söyleyen Öztap, “Mobil ticarette de sıçrama yaptık. Yenilenen Boyner uygulamamızın trafiği, sunduğu alışveriş deneyimi ile kısa sürede toplamda 2 milyonun üzerinde indirilerek en çok ilgi gören uygulamalardan biri oldu. Ocak – Haziran 2018 tarihleri arasında uygulamanın kullanım trafiği, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 150 büyüme gösterdi. E-ticaretin tüm satışlar içindeki payı yüzde 8 olup, üç yıl içinde bu oranı yüzde 15’ler seviyesine çekmeyi hedefliyoruz” diyerek sözlerini noktalıyor

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir