Dijital Topuklar 2018’e Yeniliklerle Başladı

Dijital Topuklar Platformu, dijital dünyada daha aktif olmak isteyen kadınlara ve bu dünyada neler olup bitiyor diye merak eden herkese yol haritası niteliğinde kurguladığı yeni bir mecra sunmaya başladı.

Türkiye’nin öne çıkan kadın bloggerları Elif Doğan ve Perihan Gürer öncülüğünde hayata geçirilen Dijital Topuklar Platformu, 1 Mart 2018 itibarıyla dijital dünyada daha aktif olmak isteyen kadınlara ve bu dünyada neler olup bitiyor diye merak eden herkese yol haritası niteliğinde kurguladığı yeni bir mecra sunmaya başladı. Dijital Topuklar, bundan böyle sadece zirve olarak değil, DijitalTopuklar.com ismiyle “Dijital Kadın Platformu” olarak yıl boyunca online içerikler paylaşacak.

Kadınlara İlham Verecek Paylaşımlar
Var olduğu alanlardaki birçok boşluğu doldurmak ve dijital bir kütüphane olmak üzere yola çıkan Dijital Topuklar ekibi; kadınlara ilham vermeyi, hayallerini gerçekleştirmeleri için onları harekete geçirmeyi hedefliyor. Bu hedefi doğrultusunda, dijital dünyada iş yapmanın yanı sıra feminizm ve toplumsal cinsiyet eşitliliği, başarının gücü, kadın olmanın zorlukları ve kazanımları gibi birçok konuyu ele alan Dijital Topuklar Platformu; kadınları fayda odaklı, içten, güvenilir ve yol gösterici olmaya, kendi tutkularını keşfetmeye, yaratıcıklarını harekete geçirerek üretmeye ve ürettiklerini dünya ile paylaşmaya davet ediyor.

Platformdan Dikkat Çeken Başlıklar
“Dişital Bilgiler” bölümünde içerik üretiminden “Etki Lideri Pazarlaması”na, dijital dünyada iş yapmanın incelikleri ele alınıyor. “Dijital Gelecek” başlığı ile ebeveyn ve çocukların dijital dünyayı nasıl kullanması gerektiğini, gelecekte onları nelerin beklediğini açıklayan yazılar paylaşılıyor. “Dişital Dönüşüm” başlığı ile “Dijital dünyada bugün dünden neden farklı?” sorusunun cevabı aranırken, toplumsal cinsiyet eşitliğine giden yoldaki gelişmelere dikkat çekiliyor. Kale Grubu desteğiyle hayata geçirilen “İlham Veren Topuklar” başlığı altında ise günümüz kadınlarına ilham vermek ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla başarılarıyla adından söz ettirmiş kadınların hikâyelerine yer veriliyor. Platform, önümüzdeki günlerde hiç konuşulmamışa dikkat çekmeye ve dijital dünyaya merak salanlara yol göstermeye devam edecek.

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir