Hepsiburada’dan E-Ticarete Yerli Yazılım Katkısı

Hepsiburada Ar-Ge ekibinin yeni geliştirdiği yerli yazılım Mordor sayesinde, satışta olan ürünlere dair bilgilerin güncellenmesi çok daha hızlı yapılabiliyor. Hepsiburada, üstün özellikli bu inovatif ürününü Türkiye’deki e-ticaret firmalarına da sunacak.

Hepsiburada Ar-Ge ekibi, geliştirdiği yerli yazılım Mordor sayesinde operasyonel verimliliği arttırmanın yanı sıra, e-ticarette ürün bilgilerinin güncellenmesinde yaşanan olası gecikmelere de son veriyor. Hepsiburada platformu dahilinde 15 kişiden oluşan özel Ar-Ge ekibinin bir yıl boyunca çalışarak geliştirdiği Mordor yazılımı sayesinde, güncelleme hızı 480 kat artıyor, bir dakikada 480 bin ürün güncellenmesi yapılabiliyor. Hepsiburada, geliştirdiği bu yerli yazılım sayesinde tüketicilere en güncel ürün bilgilerini sunarken, listelemedeki fiyat farklılıklarının olma ihtimalini engelliyor. Sistem ayrıca stok bilgilerini de güncel tutarak, tüketicilerin stokta olmayan ürünle karşılaşması gibi durumları ortadan kaldırıyor.

Daha Gelişmiş Bir Yazılım İhtiyacıyla Ortaya Çıktı

Hepsiburada, operasyonel süreçlere de inovatif bir yaklaşım getiriyor. Hepsiburada Ar-Ge merkezinin geliştirdiği bu proje, önümüzdeki dönemde Türkiye’de ve dünyada farklı e-ticaret sitelerinin de kullanımına sunulabilecek. Mordor’un tamamen yerli bir yazılım olmasının Türkiye ekonomisine de katkıda bulunacağını belirten Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi, Hepsiburada platformunda işlem hacmi arttıkça daha önce kullandıkları yabancı kaynaklı yazılımın yerine daha gelişmiş bir yazılım ihtiyacı duyduklarını, ürünün bu sayede  ortaya çıktığını belirtiyor.

Dakikada 480 Bin Ürünü Güncelleme İmkanı

Yaklaşık bir yıl süren çalışmalarının meyvesini aldıklarını vurgulayan Ekmekçi; “E-Ticaret Türkiye’de giderek büyüyor. Bu nedenle işlem sayısı da sürekli artıyor. Mordor, platformumuzda satılan ürün bilgilerinin çok daha hızlı güncellenmesinde çıtayı yükselten bir araç oldu. Böylece eskiden dakikada bin güncelleme yaparken, artık 480 bin güncelleme yapabiliyoruz. Bu da tüketicilere sunduğumuz mükemmel müşteri deneyiminin kalitesinin artmasına yardımcı oluyor” diyor.

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir