Online Alışverişte Güvenlik Endişesi Kalmayacak

Türkiye’de akıllı telefon kullanımı her geçen gün artarken, online alışverişte insanlar, dolandırılmaktan korkuyor. iyzico, geliştirdiği “Korumalı Alışveriş” ile online alışverişteki bu kaygıya son vermeyi hedefliyor.

Türkiye’de her gün daha fazla kişi internete bağlanıyor. Akıllı telefon kullanımı da her geçen gün artıyor. Bugün her 2 kişiden 1’i akıllı telefon kullanıyor. Türkiye, kart kullanımında dünyadaki ilk 5 ülkeden biri. Hatta Avrupa’da 1. sırada. Bu açıdan bakıldığında, dijital ticaret için en büyük potansiyele sahip olan ülkelerden birinde yaşıyoruz. Peki Türk halkı online alışverişi yeterince kullanıyor mu?

Gelişmiş pazarlara bakıldığında, e-ticaretin toplam perakendeye oranının Türkiye’nin dört-beş katına kadar çıktığını görüyoruz. 80 milyon insanın yaşadığı 700 milyar liralık devasa bir perakende sektörüne sahipken, dijital ticaret penetrasyonunda yüzde 12’lere takılmış durumdayız. Bu durum, bir yandan pazarın büyüme potansiyeline işaret ederken, diğer yandan da aşılması gereken birçok engelin olduğunu ortaya koyuyor. Engellerin en büyüğü insanların alışverişte kötü bir sürprizle karşılaşmaktan, dolandırılmaktan korkması. Bu sebeple de insanlar yüz yüze alışverişi daha güvenilir görüyorlar. Fakat dijitalleşen alışveriş alışkanlıklarımız göz önünde bulundurulduğunda bireylerin yaşadıkları güven sorununun sürdürülebilir bir şekilde çözülmesi şart. BDDK lisanslı ve PCI-DSS sertifikasına sahip altyapısıyla iyzico, online tüketicilerin bu kaygısını çözecek bir ürün geliştirdi.

“Korumalı Alışveriş” Özelliğini Tasarladı

Doğu Avrupa ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen ödeme şirketi iyzico, ilk kurulduğunda dijital ticaretin önündeki en büyük bariyerlerden biri olan POS alma sorununu ortadan kaldırmıştı. Şimdi ise güvenlik sorununu ortadan kaldıran “Korumalı Alışveriş” özelliğini tasarladı. Korumalı Alışveriş, online alışverişi yüz yüze alışveriş kadar güvenli bir hâle getiriyor. iyzico, Korumalı Alışveriş’i tasarlayan ‘ilk’ ödeme şirket olarak, online alışveriş deneyimini değiştiriyor. Korumalı Alışveriş özelliği, son kullanıcılar için özel olarak tasarlandı. Bu özellik sayesinde iyzico, e-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlerde yaşanabilecek tüm sıkıntılarda alıcının yanında oluyor. “Bu site güvenli mi?”, “Ürünümü göndermezlerse”, “Aldığım ürün sahte mi?” veya “İade talebimi kabul etmezlerse” gibi endişelere karşı iyzico, güvenliği garanti ediyor. Yapılan ödemeler, kargonun teslim edilmesinin ardından üç gün boyunca alıcının iyzico korumalı hesabında tutuluyor.

Müşteri Memnuniyeti Güvence Altında

E-ticaret müşterilerinin güvenmedikleri bir siteden alışveriş yapma olasılığı oldukça az. Korumalı Alışveriş, bir yandan tüketicilerin endişelerini giderirken diğer yandan da üye iş yerlerinin satış oranlarının artmasını sağlıyor. Bu sayede, müşteri memnuniyetsizliğine neden olabilecek tüm endişeleri ortadan kalkıyor.iyzico, Korumalı Alışveriş logosuna yer veren tüm e-ticaret sitelerinin ödemelerini ve müşteri memnuniyetini güvence altına alıyor. iyzico’nun geliştirdiği Korumalı Alışveriş özelliği, çalıntı kredi kartı kullanarak veya kredi kartı bilgilerini kopyalayarak yapılan online alışverişlere karşı güvence sağlıyor. iyzico, sahtecilik kontrol filtresi ile en üst düzeyde güvenliği garanti ediyor ve iade süreçlerinde alıcının yanında oluyor. Tamamen ücretsiz olarak faydalanılabilen Korumalı Alışveriş’in, Türkiye’deki e-ticaret sektörünün en büyük problemlerinden biri olan güven sorununa çözüm olması bekleniyor.

Korumalı Alışveriş’ten Nasıl Faydalanırsınız?

  1. Beğendiğiniz ürünü satın alın:

Size gönderilecek olan ürünün hasarlı ya da yanlış olduğu endişesine kapılmadan; değişim, iade süreci stresine girmeden beğendiğiniz ürünü satın alın. Ödeme sayfasında “Korumalı Alışveriş” seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

  1. Satın aldığınız ürünü teslim alın:

Satıcı, siparişinizi anında işleme alarak size kargo ile yollayacaktır. Teslim aldığınız ürüne bakın, deneyin, inceleyin. Size anlatıldığı gibi değilse endişelenmeyin, telefonunuza gönderilen SMS ile alışverişinizin koruma altında olduğunu ve iyzico’nun iade süresinde yanınızda olduğunu unutmayın.

  1. Endişelenmenize gerek yok:

Alışverişinizin güvenliği için ödemenizi, iyzico sizin için korumalı hesabınızda bekletiyor. Size gönderilen üründen memnun kalmazsanız üç gün içerisinde iyzico ile iletişime geçin, paranız hesabınıza iade edilsin.

 

 

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir