Robot Sophia, Sosyal Medya Üzerinden Gelen Soruları Yanıtlayacak

Teknoloji, pazarlama, IT ve dijital dünyayı bir araya getiren Marketing Meetup, dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia’yı ağırlayacak. Sophia’ya en yaratıcı soruyu soran, Marketing Meetup’a ücretsiz katılım hakkı kazanacak.

Hanson Robotics ve Las Vegas Üniversitesi tarafından geliştirilen; son olarak eklenen ünitelerle tam bir bedene kavuşan dünyanın ilk insansı robotu Sophia, pek çok Avrupa ülkesinden önce ‘ilk’ kez Türkiye’ye gelecek. Teknoloji, pazarlama, IT ve dijital dünyayı bir araya getiren ve bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Marketing Meetup’un konuğu olacak Sophia, 19 Nisan’da merak edilen soruları sahneden yanıtlayacak.

Marketing Meetup’a ücretsiz katılım fırsatı
Odak noktası “deneyim” olan ve iş hayatının ulusal ve global dehalarını bir araya getirecek Marketing Meetup öncesi, Sophia’ya soru sormak isteyenler, #SophiayaSor hashtag’i altında Twitter ya da Facebook üzerinden soru sorabilecekler. Meraklılardan gelecek sorulara Sophia, 19 Nisan’da Uniq İstanbul’da düzenlenecek Marketing Meetup sahnesinden yanıt verecek. Ayrıca, #SophiayaSor hashtag’ine iletilecek en yaratıcı sorunun sahibi, Marketing Meetup’a ücretsiz katılım hakkı kazanacak.

Yapay Zeka Sayesinde Duygularını Mimiklerle İfade Edebiliyor
İş zekasına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanan Marketing Meetup’ın konuğu olacak Sophia, her türlü insan duygusunu mimiklerle ifade edebiliyor; bu ifadelerin arkasındaki duyguları, sahip olduğu yapay zeka sayesinde öğrenebiliyor. Kısa süre önce Birleşmiş Milletler İnovasyon Şampiyonu seçilen Sophia, şimdiye kadar pek çok TV programına konuk olmuştu. Suudi Arabistan tarafından vatandaşlık verilen Sophia, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Komitesine de üye seçilmişti.

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir