TEPE ÇAĞRI MERKEZİ’NDEN BEŞ FARKLI DİLDE HİZMET

Şirket, sunduğu çözüm ve hizmetlerle müşteri ve marka arasında bir bağ kurup güven sağlayarak, sadık müşteriler yaratmayı amaçlıyor.

 

Teknolojik alt yapısı ve yetişmiş insan kaynağı ile kapsamlı çözümler sunan Tepe Çağrı Merkezi; bugün Türkçe ile beraber, İngilizce, Fransızca, Arapça ve Rusça olmak üzere toplamda beş farklı dilde hizmet veriyor. Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, profesyonel ve empatiye dayalı bir iletişim ağı kurarak müşteri ve marka arasında bir bağ kurarak, güven sağladıklarını ve sadık müşteriler yaratmayı amaçladıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Müşterilerin 7 gün 24 saat ulaşabileceği, sorun, talep, şikâyet ve önerilerini ileteceği ve bunlara anlık yanıt alabileceği bir yapı, müşterilerin hizmet sunduğumuz kurumla ilgili algısını olumlu yönde artırıyor.”

 

Yapay Zekâ Müşteri Sadakatini Artırıyor

Tepe Çağrı Merkezi olarak, yapay zekâyı müşteri analizlerini daha sağlıklı hale getirmek ve daha iyi müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla kullandıklarını dile getiren Şahin; yapay zekânın ilerlemesinin, sektörü ve müşteri deneyimini daha iyi bir noktaya ulaştıracak çözümlerin hayata geçirilmesini olumlu yönde etkilediğini söylüyor. Şahin, “Söz konusu teknolojiler, müşteri memnuniyetini yükseltmek için telefon görüşmelerimizin içeriğinde yer alan eğilimleri analiz ediyor ve müşterimizi daha iyi, daha doğru anlamamıza fayda sağlıyor. Bu çerçevede yapay zekâ kullanımı, müşteri sadakatinin, çalışan etkileşiminin ve operasyonel etkinliğin artmasını sağlıyor. Müşteri temsilcisini iletişim sırasında daha empatik yaklaşması için uyaran, müşterinin talep ve ihtiyaçlarının önceden tespit edilmesini sağlayan bu yeni nesil teknolojilerin, memnun müşteri yaratmak ve müşteri sadakatini arttırmak için oldukça yararlı olduğuna inanıyoruz” ifadelerinde bulunuyor. Müşterilerin sahip olduğu ürünün kalitesi kadar, kolay ve hızlı bir şekilde iletişim kurduğu markaya ulaşmasının, doğru ve güvenilir şekilde destek alabilmesinin, ürünün içeriği kadar önemli olduğunun altını çizen Şahin, şirket olarak bu noktaya olumlu etki edecek her türlü teknolojiyi desteklediklerini aktarıyor.

 

İş Tanımları Yeniden Düzenlenecek

Şahin, yapay zekânın gelişmesinin önümüzdeki dönemlerde istihdamı nasıl etkileyeceğiyle ilgili de değerlendirmede bulunuyor. Şahin, “Yapay zekânın gelişimini incelediğimiz zaman mevcut iş alanımızdaki istihdam süreçlerini olumsuz yönde etkileyecek bir unsur olmaktan ziyade, hâlihazırdaki iş tanımlarının yeniden düzenlenmesine yol açacak gibi görünüyor. Bizce yeni teknolojiler, çağrı merkezi hizmetlerine yönelik ihtiyaçları ve istihdamını azaltmaktan ziyade iş gücünde bazı yenilikler yapılmasını sağlayacak ve olumlu yönde etkileyecektir” diyor.

 

Birçok Unsuru İçeriyor

Çağrı merkezi hizmeti almanın şirketler için avantajlarından bahseden Şahin; bu hizmetin, gelen çağrıların yanıtlanmasının çok ötesinde, müşteri ilişkileri yönetimi, sosyal medya yönetimi, servisler gibi daha geniş bir çerçeveyi kapsadığını, kurum ve kuruluşlar için olmazsa olmaz süreçlerden biri olduğunu aktarıyor. Bu hizmetin raporlamak, ölçmek, sürekli izlemek gibi birçok unsuru içerdiğini kaydeden Şahin, “Müşterilerimize profesyonel çağrı merkezi çözümleri üreten bir firma olarak; başta dış kaynak kullanım hizmetleri olmak üzere, danışmanlık hizmetleri gibi destek çözümler sunuyoruz. Katma değerli hizmetlerin yanı sıra dış aramalar, tele-satış, teknik servis, şikâyet ve müşteri memnuniyet yönetimi gibi hizmetlerimiz de bulunuyor” ifadelerinde bulunuyor. Bu kapsamda, Tepe Çağrı Merkezi olarak 2019 hedeflerinin sadece finansal değil, hem çalışan hem de müşteri memnuniyet oranlarını yükseltmek üzerine kurulu olduğunu dile getiren Şahin, bu yılın ilk yarısını hedefledikleri gibi geçirdiklerini ve yıl sonuna kadar bu hedeflerini gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade ediyor.

 

En Büyük Sorun İstihdamda Yaşanıyor

Nuran Şahin, sektörle ilgili sorunlardan da bahsediyor. Çağrı merkezi sektöründe kalıcı olmak, kariyer planlamak ve alanında uzmanlaşmak isteyen kişi sayısının çok az olduğuna dikkat çeken Şahin, “Eğitime kaynak sağlamak üzere kurulmuş bir şirket olarak çalışanlarımızın eğitimli ve profesyonel kişilerden oluşması bizim en önemli önceliklerimizden biri. Bu nedenle titizlikle planlanan eğitim programlarımız ve eğitim süreçlerimiz var” diyor. Gelişimlerine katkıda bulundukları çalışanların bir kısmını, sahip olduğu işi gerçek bir meslek olarak görmediğinden dolayı kaybettiklerini belirten Şahin, “Yeni üniversite mezunu çalışanlarımızın bir bölümü ana meslek koluna geçiş yapmadan önce çağrı merkezini geçiş yeri gibi görüyor. Dolayısıyla en büyük sorunu istihdam tarafında yaşıyoruz” diyor. Sektörün geleceğiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Şahin, yapay zekânın önümüzdeki yıllarda daha çok kullanılmaya başlanacağını, self servis kullanım oranlarının ve sektöre yapılan yatırımların daha fazla artacağını öngörüyor. Şahin, “Tepe Çağrı Merkezi olarak, gelişen bu teknolojiye ayak uydurarak, gerekli yatırımları yaparak müşterilerimize verdiğimiz hizmette fark yaratmayı hedefliyoruz. Müşterilerin, önümüzdeki yıllarda çağrı merkezlerinin yeteneklerinin artmasıyla bu kanalı daha fazla kullanarak çözüm bulacaklarını düşünüyoruz” diye konuşuyor.

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir