Whatsapp Busıness Kullanıma Sunuldu

WhatsApp, küçük işletmeler için ücretsiz Android uygulaması WhatsApp Business’ı kullanıma sunduğunu açıkladı. Uygulama, kademeli olarak dünya genelinde sunulacak.

Küçük işletmelerin müşterilerine daha kolay bir şekilde dönüş yapmasını, kişisel ve işle ilgili mesajlarını ayırabilmelerini sağlamaya odaklanan uygulama, önem verdikleri işletmelerle WhatsApp üzerinden iletişim kuran 1 milyar 300 milyon insanın da kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

WhatsApp Business uygulaması, İşletme Profilleri ile müşterilere, işletmenin tanıtımı, e-posta veya mağaza adresi ve web sitesi bağlantısı gibi bilgileri sağlıyor. Uygulamayı kullanan işletmeler, akıllı mesajlaşma araçları ile zamandan tasarruf edebiliyor. Bu araçlar arasında sıkça sorulan sorular için hızlı cevaplar, işletmeleri insanlara tanıtan karşılama mesajları ve meşgul olduğunuzda kullanılabilecek mesajlar yer alıyor.

Uygulamada, mesajların kaç tanesinin okunduğu gibi metrik veriler elde edilerek analiz yapılabiliyor. İşletmeler, “işletme hesabı” olarak listeleniyor ve bu sayede kullanıcılar işletmeyle mesajlaştıklarını biliyor.

Zaman içinde hesaptaki numarayla, işletme numarasının örtüştüğü teyit edilen kimi işletmelerin hesapları onaylı hesap olarak görünecek. Kullanıcılar, yeni bir uygulama indirmelerine gerek kalmadan WhatsApp’i her zamanki gibi kullanmaya devam edebilecekler. Aynı zamanda aldıkları mesajlar üzerinde kontrol sahibi olmaya devam edecekler; dilerlerse işletme numaralarını da engelleyebilecek ve mesajları ‘spam’ olarak işaretleyebilecekler.

Yorum Alanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir